Start Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie informuje, iż w związku z kontynuacją w 2017r. na terenie gminy Masłów Programu dla rodzin wielodzietnych, przyjętego Uchwałą Nr XXIII/210/2016 Rady Gminy Masłów, została podpisana umowa z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji umożliwiającą bezpłatny wstęp członkom rodzin wielodzietnych (tj. rodziny z co najmniej trójką dzieci) z terenu Gminy Masłów na poniżej wymienione obiekty będące w administrowaniu MOSiR tj.:

  • Kryta pływalnia FOKA, ul. Barwinek 31, 25-113 Kielce;
  • Kryta pływalnia DELFIN, ul. Krakowska 2, 25-029 Kielce;
  • Kryta pływalnia ORKA, ul. Kujawska 18, 25-344 Kielce;
  • Kryta pływalnia MORS, ul. Toporowskiego 96, 25-549 Kielce;
  • Kryta pływalnia JURAJSKA, ul. Jurajska 7, 25-640 Kielce.

Więcej…

KDR-logoW związku z realizacją na terenie gminy Masłów Programu dla rodzin wielodzietnych, przyjętego Uchwałą Nr XXIII/210/2016 Rady Gminy Masłów z dnia 28 czerwca 2016r. w dniu 29 sierpnia 2016r. została podpisana umowa pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Masłowie i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji umożliwiającą bezpłatny wstęp członkom rodzin wielodzietnych (tj. rodziny z co najmniej trójką dzieci) z terenu Gminy Masłów na poniżej wymienione obiekty będące w administrowaniu MOSiR tj.:

  • Kryta pływalnia FOKA, ul. Barwinek 31, 25-113 Kielce;
  • Kryta pływalnia DELFIN, ul. Krakowska 2, 25-029 Kielce;
  • Kryta pływalnia ORKA, ul. Kujawska 18, 25-344 Kielce;
  • Kryta pływalnia MORS, ul. Toporowskiego 96, 25-549 Kielce;
  • Kryta pływalnia JURAJSKA, ul. Jurajska 7, 25-640 Kielce.

Więcej…

Karta Dużej RodzinyInformujemy, że w dniu 12 października 2015 r. w Operze Krakowskiej przy ul. Lubicz 48 w Krakowie odbędzie się zorganizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogólnopolski kongres pn.: „KARTA DUŻEJ RODZINY 2.0"

Więcej…

KartaDużejRodzinyGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie w związku z realizacją rządowego programu dla rodzin wielodzietnych zaprasza firmy i instytucje do włączenia się do ogólnopolskiego Programu Karty Dużej Rodziny.

Czym jest Karta Dużej Rodziny ?

Karta Dużej Rodziny to rządowy program dla rodzin wielodzietnych (rodziny z trojgiem lub więcej dzieci) mający na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej; promowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej w naszym społeczeństwie; umacnianie oraz wspieranie rodzin wielodzietnych w Polsce; zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Więcej…

ZAPROSZENIE

STOWARZYSZENIE Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" (Organizacja Pożytku Publicznego)
www.3plus.pl

zaprasza do współpracy rodziny wielodzietne

(rodzice + trójka lub więcej dzieci)

jak również osoby, dla których polityka prorodzinna państwa nie jest obojętna.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

osoba kontaktowa

BOGUSŁAW STERNAK

( Domaszowice ) tel. 885-993-885

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

KartaDużejRodzinyZgodnie z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz.U. z 2014r., poz. 755) z dniem 16 czerwca 2014r. została wprowadzona „Karta Dużej Rodziny (KRD)", która przewiduje system zniżek dla rodzin zarówno w instytucjach publicznych, jak i na usługi oferowane przez podmioty prywatne. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Z Karty będą mogły skorzystać rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta będzie wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice będą mogli korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych karta wydawana jest na czas orzeczenia o niepełnosprawności.

W Gminie Masłów sprawy związane z wydawaniem Karty będzie prowadził Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie.

Logotypy grantodawców projektu