Start Świętokrzyskie inwestuje w ludzi

segregator gops masłów-895x1024Program Operacyjny Kapitał Ludzki, wdrażany od 2007 roku, objął już ponad 145 tys. mieszkańców regionu świętokrzyskiego, a wartość dofinansowania dla projektów sięga 940 mln zł. Co kryje się za tymi imponującymi liczbami? Jakie zmiany program powoduje w życiu konkretnych osób? – to właśnie pokazuje album „Świętokrzyskie inwestuje w ludzi”, wydany przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego – Biuro PO KL.

Koncepcja albumu jest unikalna na tle podobnych wydawnictw w skali kraju. Jego zawartość nie została bowiem przygotowywana „na zamówienie”, przez autorów projektów bądź przedstawicieli instytucji związanych z ich realizacją. 60 stronicowa publikacja opiera się na artykułach redakcyjnych z prasy regionalnej i lokalnej, a także z kwartalnika „Ludzie z Kapitałem”, wydawanego przez ŚBRR – Biuro PO KL. Teksty, pochodzące z lat 2008 – 2011, prezentują 16 projektów ze sfery edukacji, integracji społecznej oraz rynku pracy. Zaletą opisów jest ich forma i język – przyjazne dla czytelnika, a jednocześnie zróżnicowane, wynikające z „prasowej” konwencji wydawnictwa.
- Album pokazuje tylko wycinek pewnej rzeczywistości, to próbka tego, co jest możliwe do zrealizowania w ramach programu Kapitał Ludzki – komentuje Dyrektor ŚBRR, Krzysztof Domagała. – Liczymy na to, że publikacja okaże się wartościowym źródłem inspiracji dla autorów kolejnych świętokrzyskich projektów PO KL.Opracowaniem koncepcji albumu oraz koordynacją prac, związanych z przygotowaniem publikacji, zajmowała się Sekcja ds. Informacji i Promocji ŚBRR – Biura PO KL.
Wydawnictwo zawiera opisy przedsięwzięć dofinansowanych na postawie umów z ŚBRR oraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy Kielcach, który realizuje w regionie część programu Kapitał Ludzki związaną z rynkiem pracy. Publikacja jest bezpłatna, współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Wersję elektroniczną albumu można pobrać klikając na link w załącznikach.

 

okladka album sbrr

Logotypy grantodawców projektu